דיגיטל קריאייטיב - מדיה 4

אופטימיזציה למהירות האתר

אופטימיזציה לאתרים

אופטימיזציה למהירות האתר וקיצור זמני טעינה

מדוע כדאי לבצע אופטימיזציה לאתר?

אתר מהיר יותר מספק חווית משתמש טובה יותר. בכדי ליצור אתרים מהירים ככל הנתין, נבצע אופטימיזציה למהירות האתר. תחילה נדרש לבצע בדיקות מהירות לאתר האינטרנט בכלים שונים. על ידי ניתוח מהירות האתר נוכל לקבל תמונת מצב מקיפה ולהגיע למיקסום המהירות.

מהירות טעינת דף האינטרנט מושפעת בעיקר ממספר גורמים: משקל הדף, מספר הבקשות, גורמי צד שלישי, מהירות טעינה ראשונה, איכות האחסון, סוג אחסון, טיפול והתאמת המדיה לפורמטים עדכניים, טכנולוגיות עדכניות, תאימות לדפדפנים, ועוד.

קראו גם “כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר

אנו נוקטים פעולות מגוונות בכדי לבצע אפטימיזציה למהירות האתר וקיצור זמני טעינת האתר. חלק מהפעולות שאנו נוקטים להאצת האתר: אחסון מהיר, שימוש בטכנולוגיית טעינה מוקדמת (Lazy Load), צמצום בקשות של הדף, ניקוי מסד הנתונים, קיווץ מדיה ותמונות, צמצום פלאגינים ועוד.

בין אם אנו יוצרים אתר חדש או מאיצים אתר קיים אנו נדאג לבצע פעולות אופטימיזציה בכל הרמות בכדי להבטיח שאתר יאפשר חווית משתמש אינטרקטיבית נוחה ומהירה.

דיגיטל קריאייטיב - מדיה 5
אופטימיזציה למהירות האתר

למה כדאי להשקיע זמן וכסף בכדי לבצע אופטימיזציה למהירות האתר?

אופטימיזציה למהירות האתר
אופטימיזציה למהירות ופתרון תקלות

אופטימיזציה למהירות האתר וקיצור זמני הטעינה:

אחסון האתר בשרתים חזקים

גורם מרכזי המשפיע על מהירות האתר הוא אחסון האתר. חברות אחסון מציעות מגוון פתרונות לרבות אחסון משותף המציע רוחב פס “ללא הגבלה”, שטח, מיילים, דומיינים ועוד. מנגד, אחסון משותף לא מצליח לספק זמני טעינה טובים בשעות תנועה מרובות. ביצועים נמוכים של האתר ינבעו מכך שהאתר חולק את אותו שטח שרת עם מאות אתרים אחרים, אין לדעת בכמה משאבים אתרים אחרים משתמשים. על כן חשוב להתאים את אחסון האתר, חבילת האחסון ומיקומו הגיאוגרפי בהתאם לדרישות הלקוח.

תבנית וורדפרס קלה ומותאמת

תבניות רבות של וורדפרס מכילות המון אלמנטים אטרקטיביים ודינמיים כגון: סליידרים, ווידג’טים, אייקונים חברתיים וכו’, המושכים מאד את העין. כדאי לקחת בחשבון שאלמנטים אלו יגדילו את משקל הדף, ובהתאמה יגרמו לאתר להיטען לאט יותר. האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש בתבניות “קלות”, כגון HELLO מבית היוצר של אלמנטור. תבניות קלות מאפשרות ליצור עיצובים קלי משקל, לבצע מינון נכון בין אלמנטים שדורשים זמני טעינה ארוכים לבין פונקציות חיוניות באתר.

צמצום את גודל התמונות

תמונות הן הגורם העיקרי המשפיע על גודל של דף אינטרנט נתון. החוכמה היא לצמצם את גודל התמונות ככל הניתן מבלי להתפשר על האיכות. ניתן לבצע  אופטימיזציה ידנית של התמונות באמצעות Photoshop או כל כלי עריכה אחר. צמצום גודל התמונות בדף יפחית באופן דרסטי את גודל התמונה, וכך ישפר את מהירות האתר שלך.

צמצום השימוש וגודל קבצי JS ו- CSS

על ידי צמצום השימוש בקבצי CSS וה- JS, ומציאת חלופות אחרות, נוכל לשפר את מהירות טעינת האתר.

שימוש במנגנוני מטמון מתקדמים

שילוב של תוספי שמירה וניקוי זיכרון מטמון מתקדמים כמו דבליופי רוקט (Wp Rocket) עשוי לעזור לשפר את מהירות הטעינה של אתר האינטרנט ובסופו של דבר להאיץ את וורדפרס בצורה ניכרת. תוספים אלו משפרים זמני טעינה של קבצי CSS, JS, HTML ואף משפרים טעינה של קוד צד שלישי, פונטים, ואופטימיזציה נוספת לקבצי הוורדפרס.

שימוש ב- CDN

במידה והאתר פונה למבקרים שונים ברחבי העולם, מהירות טעינת האתר תהיה שונה אם המבקרים ממוקמים הרחק מהמקום בו מתארח האתר שלך. ישנן רשתות (CDN) רבות (רשתות למשלוח תוכן) המסייעות לשמור על מהירות טעינת האתר למינימום עבור מבקרים ממדינות שונות. בעזרת שימוש בשרתי CDN, נשמר עותק של אתר האינטרנט שלך בשרתים שונים הנמצאים במקומים שונים בעולם. התפקיד העיקרי של CDN הוא להגיש את דף האינטרנט למבקר מהמיקום הקרוב ביותר האפשרי . בין שירותי ה- CDN הפופולריים והמומלצים ביותר Cloudflare.

הסרה וצמצום תוספים באתר

שמירה על תוספים לא רצויים באתרי וורדפרס הינה מיותרת ותייצר כמות גדול של  קוד מיותר לדפי האתר שלך וכך תעמיס על השרת. יתר על כן, ריבוי פלאגינים יגדיל משמעותית  את גודל גיבוי האתר דבר שיכול ליצור עומס קיצוני על משאבי השרת בזמן שנוצרים קבצי גיבוי. עדיף להיפטר מהתוספים שאינכם משתמשים בהם ולצמצם את מספר התוספים ככל הניתן.

ניקוי בסיס הנתונים של וורדפרס

ביצוע אופטימיזציה ומחיקת נתונים לא רצויים ממסד הנתונים תשאיר את גודלו של המסד במינימום. כמו כן, יש למחוק תגובות ספאם, משתמשים מזויפים, טיוטות ישנות של תוכן: פוסטים, מוצרים, טמפלטים וכו’. פעולות אלו יפחית את גודל מסדי הנתונים וקבצי האינטרנט שלך, וכך יאיץ את מהירות אתר הוורדפרס.

צמצום סקריפטים חיצוניים (צד שלישי)

השימוש בסקריפטים חיצוניים בדפי האתר מוסיף זמן טעינה רב. כתוצאה מכך, עדיף להשתמש במספר נמוך של סקריפטים. חשוב להשתמש בסקריפט חיצוני רק אם הדבר משרת מטרה חשובה כגון כלי מעקב (גוגל אנליטיקס או פיקסל לפייסבוק)

לסיכום: שיפור מהירות האתר מספק חווית משתמש טובה יותר ודירוגים גבוהים יותר!

אתר מהיר יותר מספק חווית משתמש טובה יותר. כתוצאה מכך, גוגול ומנועי החיפוש השונים מקדמים את האתר במיקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש. פנו אלינו עוד היום וקבלו הצעת מחיר מותאמת לצרכים שלכם!

פנייה מהירה! קבלו הצעת מחיר משתלמת!

פנייה מהירה!
קבלו הצעת מחיר משתלמת!