דיגיטל קריאייטיב - מדיה 4

כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר

כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר אינטרנט?

אתר מהיר יותר מספק חווית משתמש טובה יותר. בכדי ליצור אתרים מהירים ככל האפשר רצוי לבצע בדיקת מהירות לאתר האינטרנט בכלים שונים. אז כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר? כלי הניתוח השונים יעזורו לנו לקבל מידע נרחב על האתר. על ידי שימוש בכלים שונים לניתוח מהירות האתר נוכל לקבל תמונת מצב מקיפה ולהגיע למיקסום המהירות.

כאשר נבדוק מהירות אנו למעשה ננתח דף ספציפי. מהירות דף האינטרנט מושפעת מגורמים רבים. לדוגמה: משקל הדף, מספר הבקשות, גורמי צד שלישי, מהירות טעינה ראשונה, איכות האחסון, סוג אחסון, טיפול והתאמת המדיה לפורמטים עדכניים, טכנולוגיות עדכניות, תאימות לדפדפנים, ועוד.

כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר
תוכן עניינים

3 כלים חינמיים שיעזרו לכם לבצע בדיקת מהירות לאתר בצורה הטובה ביותר!

Gtmetrix

כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר - גי. טי. מטריקס

כלי זה Gtmetrix מנתח את תוכן דף האינטרנט ומיד יוצר תמונת מצב מפורטת ביותר. בעזרת כלי זה ניתן לבצע מעקב לאורך זמן , השוואת תוצאות, שינוי מיקום גאוגרפי של הבדיקה, שינוי מהירות הבדיקה ועוד  פונקציות רבות שיוכלו להעניק מידע מגוון על האתר. בעזרת כלי זה ניתן לבצע ניתוח ל”מפל הנתונים” של האתר ולבחן את כל הבקשות שמרכיבות את דף האינטרנט. ע”י קריאה נכונה של מפל הנתונים נוכל לאבחן באופן נקודתי גורמים המשפיעים על מהירות האתר.

Google PageSpeed

כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר -גוגל פייג' ספיד אינסייטס

גוגל פייג’ ספיד PageSpeed Insights מבית היוצר של גוגל מנתח את התוכן של דף האינטרנט, מיד לאחר מכן, יוצר הצעות לשיפור ביצועי המהירות של הדף. היתרון המשמעותי בכלי זה הוא יכולת לבצע בדיקה ממובייל וגם לבצע בדיקה ממחשב נייח. החסרון המשמעותי בבדיקה זו: תוצאות לא עקביות, כלי בדיקה זה מבצע בדיקה במהירויות גלישה משתנות ועל כן צפוייה סטייה של עד עשרות אחוזים מבדיקה לבדיקה. מיקום ביצוע הבדיקה הוא מארה”ב ולכן אינו משקף באופן מושלם נתונים לאתרים המאוחסנים בישראל ונותנים שירותים להקהל הישראלי.

Pingdom

כיצד לבצע בדיקת מהירות לאתר - פינגדום

כלי זה מנתח את תוכן דף האינטרנט ויוצר תמונת מצב מפורטת . בעזרת כלי זה ניתן לבצע שינוי מיקום גאוגרפי של הבדיקה ועוד  פונקציות שונות שיוכלו להעניק מידע מגוון על האתר. בעזרת כלי זה ניתן לבצע ניתוח ל”מפל הנתונים” של האתר ולבחן את כל הבקשות שמרכיבות את דף האינטרנט. 

סיכום

רצוי להבטיח מהירות טעינה מהירה לאתר כיוון שטעינת אתר מהירה גורמת לחווית משתמש טובה. זו גם הסיבה שגוגל ושאר מנועי החיפוש מקנים חשיבות כה רבה למהירות האתר. אתר מהיר יותר = חווית משתמש טובה יותר. במאמר זה הובאו מספר כלים לביצוע בדיקות של תפקוד האתר בכדי לשפר את מהירות האתר באופן עצמאי , תוך סקירה של היתרונות והחסרונות של כל כלי ניתוח.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email